Kunglig dansk
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Flora Danica", korg, Den Kongelige Porcelainsfabrik, 1900-tal, porslin, modellnummer 3536 , polykromt bemålad dekor av blommor delvis i relief, förgylld kant, grenformade hänklar, märkt ROYAL COPENHAGEN DENMARK, höjd 8,5, längd 26 cm
728000
2020-01-27