Spegel Firma Svenskt Tenn
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SVENSKT TENN, "Solspegel", förgyllt trä, konvext glas, diameter ca 51 cm
HISTORIK: Möjligen formgiven av Estrid Ericsson. Inköpt på Svenskt Tenn, ej längre i produktion.
Skador: Smärre slitage
728007
2020-01-27