Kannor
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
800 SEK
KANNOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av figurscener i underglasyrblått respektive blomster i emaljfärger, höjd 9,5- 16 cm.
Nagg, kannan i underglasyrblått med lagat lock, bruksslitage.
728104
2020-02-03