Tapio Wirkkala gräddkanna och sockerskål

Klubbat för:

140 EUR

Utropspris

200 EUR

TAPIO WIRKKALA, gräddkanna och sockerskål, silver och ädelträ, signerade TW Kultakeskus, Tavastehus 1970,
höjd 8respektive 5,5 cm,totalvikt 212 g.

Smärre slitage.

728114

2020-02-02