Golvur 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVUR, 1800-tal, sengustaviansk, urtavla med romerska siffror tillskriven Nils Berg, Stockholm, bemålad med vit kulör, förgyllda detaljer, krön, lod medföljer, nyckel saknas, höjd inkl. krön ca 220, 47x28 cm
Nyckel saknas, smärre sprickor
728167
2020-01-29