Två dockor

Två dockor
Två dockor
Två dockor
Två dockor
Två dockor
Två dockor

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

DOCKOR 2 st, tysk tillverkning, 1900-talets första hälft, Simon & Halbig, karaktärsdocka, moswll 170-5, Tyskland, 1900-talets början, huvud av bemålat lergods, insatta blundögon med fransar, ledad kropp av massa, längd ca 70 cm samt Kämmer & Reinhard, celluloiddocka, 728/8, ledad kropp av massa, längd ca 40 cm

slitage, skador, blekta partier, stora dockan saknar armar

728234

2020-01-26