Taburetter

Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter
Taburetter

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TABURETTER, ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerade med mahogny, svärtade kulor, klädda med randig textil, bredd 53 cm, djup 40 cm, höjd 58 cm, sitthöjd ca 41 cm.

Bruksslitage, senare stoppning samt klädsel, lagningar.

728239

2020-02-01