Taburetter
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TABURETTER, ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerade med mahogny, svärtade kulor, klädda med randig textil, bredd 53 cm, djup 40 cm, höjd 58 cm, sitthöjd ca 41 cm.
Bruksslitage, senare stoppning samt klädsel, lagningar.
728239
2020-02-01