Vaser skål art déco Ilse Claeson

Klubbat för:

600 SEK

1 500 SEK

ILSE CLAESON, vaser, 2 st, skål, Rörstrand, 1930-tal, art déco, serie "V", dekor i svart och grönt, signerade IC, höjd ca 11-22 cm

glasyrkrakelyrer, en mynning med sprickor

728247

2020-01-27