Knivar 3 st
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIVAR, 3 st, varav 1 helhorn, 1900-talets första hälft, bestående av 1 i skulpterat trä, 1 i renhorn, 1 kauhavakniv med skaft i rödfärgad galalit, holk i nysilver, blad i helstål, otydligt signerad, längd ca 12,13 samt 19 cm
Burksslitage, kauhava kniven med sprickor vid skaft
728321
2020-02-02