Necessär silver
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NECESSÄR, silver, 1700-tal, graverad dekor av bl a voluter samt kartusch, innehål bestående av bl a fickkniv, sax, nagelfil med järnblad, linjal, höjd ca 9,5 cm
Saknar stämplar, utensilierna sitter delvis fast, 2 delar saknas, fodral med mindre buckla
728374
2020-01-28