Gustavsberg Allmoge
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAVSBERG, 40+2 delar av servis "Allmoge", flintgods, bestående av 10 mattallrikar (23,5), 11 förrättstallrikar (21), 8 assietter (18,5), 5 mindre assietter, 3 djupa tallrikar, 3 ovala uppläggningsfat (34-28,5)
Slitage, missfärgningar och krackelyr förekommer, ena uppläggningsfat med nagg
728457
2020-01-30