Ringar guld

Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld
Ringar guld

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RINGAR, 2 st., 18 k guld, med odlad halvpärla, Stockholm 1918 resp. dekor föreställande ett skärpspänne, omkring 1900, ringstorlekar 18 resp. 15 mm, vikt ca 2,9 g, RING, låghaltigt guld, med fasettslipade röda och vita stenar, ringstorlek ca 17,5 mm

Pärla med slitage, ring med dekor av skärpspänne med skador och bucklor, låghaltig rings stenar med slitage och skador

728608

2020-02-01