Skålfat , ljusstakar Von Schierholz
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLFAT, Ljusstakar, 1 par, porslin, von Schierholz, Tyskland 1900-talets första hälft, skålfat med dekor av rocailler samt musicerande puttis, diameter ca 30 cm, ljusstakar med dekor musicerande änglar och blommor, höjd 15 cm
Mindre nagg och slitage, några blomblad avslagna
728620
2020-02-02