Skålfat , ljusstakar Von Schierholz

Klubbat för:

1 300 SEK

2 000 SEK

SKÅLFAT, Ljusstakar, 1 par, porslin, von Schierholz, Tyskland 1900-talets första hälft, skålfat med dekor av rocailler samt musicerande puttis, diameter ca 30 cm, ljusstakar med dekor musicerande änglar och blommor, höjd 15 cm

Mindre nagg och slitage, några blomblad avslagna

728620

2020-02-02