Elroy Kaye oljemålning

Elroy Kaye oljemålning
Elroy Kaye oljemålning
Elroy Kaye oljemålning
Elroy Kaye oljemålning
Elroy Kaye oljemålning
Elroy Kaye oljemålning

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ELROY KAYE(född 1954 USA): Motiv med ökenlandskap -Navaho-nation, olja på duk, signerad Kaye, ca 41x51 cm, utställningsbrev medföljer

Proveniens: utställd på Native American Gallery, första pristagare vid New Mexico State Fair 1970-tal

Lös ram medföljer

729038

2020-01-28