Elroy Kaye oljemålning
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ELROY KAYE(född 1954 USA): Motiv med ökenlandskap -Navaho-nation, olja på duk, signerad Kaye, ca 41x51 cm, utställningsbrev medföljer
Proveniens: utställd på Native American Gallery, första pristagare vid New Mexico State Fair 1970-tal
Lös ram medföljer
729038
2020-01-28