Royal Copenhagen Musselmalet helblond

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, 28+1 dlr, "Musselmalet", hel samt halvblond , bestående av: 12 kaffekoppar med fat (1035), 12 assieter (1087), 1 kaffekanna (519), 1 kakfat på fot (1020), 1 gräddkanna (1031), 1 sockerskål (1112), medföljer 1 udda kaffefat (ej numrerad)

Sockerskål med nagg/lagning, missfärgningar på kanna och enstaka fler pjäser

729071

2020-01-30