"Flytande blått Pagod"

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

800 SEK

SERVISDELAR, 13 st, "Flytande blått Pagod", Rörstrand,1852-1926, 12 tallrikar samt lockterrin.

Bruksslitage, tillverningsdefekter, krackelyr, karottens lock med spricka på handtaget, enstaka flisor, tre tallrikar med spricka på bräm, en tallrik med defekter undertill.

729082

2020-02-09