Skrivbord 1800-tal nyrenässans

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVBORD med STOL, 18/1900-tal, nyrenässans, skrivbord med lådor vid sarg, beslag i mässing, svarvade ben, stol med formböjd mahogny sits, rygg och sits, genombruten dekor, svarvade ben, höjd på skrivbord ca 76, 53x93, sitthöjd på stol ca 45 cm

Bruksslitage, stolen lagad vid främre benparti

729177

2020-01-30