Tekanna Svenkt tenn

Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn
Tekanna Svenkt tenn

Klubbat för:

900 SEK

1 500 SEK

ESTRID ERICSON, tekanna av tenn, Firma Svenskt Tenn, 1939, sfärisk form med handtag i svärtat trä, på locket dekor av rosenknopp, höjd ca 17 cm

Ytslitage, bucklor och märken

729260

2020-01-29