Matbord Karl Johan 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATBORD, fanerat i mahogny och pyramidmahogny, 1800-talets första hälft, Karl Johan, på fyrdelad pelarfot, hjultrissor, höjd ca 77, diameter 118 cm
Slitage, iläggsskivor saknas, fanerbortfall
729344
2020-01-30