Alvar Aalto golv askopp
Klubbat för:
500 EUR
Utropspris
700 EUR
ALVAR AALTO, golv askopp, Valaistustyö, mässing klädd med svart läder, löstagbart lock med underliggande metallkärl, höjd 62 cm, diameter 22 cm.
Proveniens: Otnäs campus i Espoo, Finland
Åldersrelaterat slitage och märken, repor på lädret
729458
2020-02-02