Alvar Aalto golv askopp

Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp
Alvar Aalto golv askopp

Klubbat för:

500 EUR

Utropspris

700 EUR

ALVAR AALTO, golv askopp, Valaistustyö, mässing klädd med svart läder, löstagbart lock med underliggande metallkärl, höjd 62 cm, diameter 22 cm.
Proveniens: Otnäs campus i Espoo, Finland

Åldersrelaterat slitage och märken, repor på lädret

729458

2020-02-02