Ljuskrona
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, omkring sekelskiftet 1900, bronserad vitmetallstomme behängd med olikslipade prismor, diameter 45 cm, höjd 70 cm.
Slitage, böjda delar, senare elektrifierad, nagg, avslutande klot medföljer, lagningar.
729541
2020-02-10