Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, omkring sekelskiftet 1900, bronserad vitmetallstomme behängd med olikslipade prismor, diameter 45 cm, höjd 70 cm.

Slitage, böjda delar, senare elektrifierad, nagg, avslutande klot medföljer, lagningar.

729541

2020-02-10