Jim Dine, Blue Haircut, grafik

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JIM DINE (USA, född 1935): Blue Haircut, etsning och litografi i färg, 1972, signerad och numrerad Jim Dine 65/75, daterad 1972, editerad av Petersburg Press.
I. 54x50 cm S. 85x69,5 cm

Etching and lithograph in colours, 1972, signed, numbered and dated. In good condition.

LITTERATUR: Krens/Williams College 151

729613

2020-02-02