Erling Ärlingsson, akvarell

Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell
Erling Ärlingsson, akvarell

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

ERLING ÄRLINGSSON (1904-1982): Skördetider, signerad EÄ, akvarell på papper, 43,5 x 34 cm.

UTSTÄLLD: Minnesutställning, Värmlands Museum, Karlstad 1987-1988

Kuntoraportti

729772

Päivämäärä:

2020-03-08