Arne Jacobsen sjuan karmstol
2020-01-31
729928
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", 3 st karmstolar, Fritz Hansen, Danmark, med armstöd, förkromade underreden, vitlackerade, en etikettmärkt, daterade 1972-73 samt 1983, sitthöjd ca 43 cm
Bruksslitage, färgbortfall, färgavskav, sprickor i lackering på samtliga