Kräftskål assietter

Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter
Kräftskål assietter

Klubbat för:

3 600 SEK

2 000 SEK

KRÄFTSKÅL, ASSIETTER, 6 st, 1900-talets första hälft, Rörstrand, flintgods, skålens mått ca 10, diameter 21, assietternas diameter ca 22 cm

Smärre krackelyrer, skålens kant med smärre glasyrdefekt

729956

2020-01-29