Kräftskål assietter
Klubbat för:
3 600 SEK
2 000 SEK
KRÄFTSKÅL, ASSIETTER, 6 st, 1900-talets första hälft, Rörstrand, flintgods, skålens mått ca 10, diameter 21, assietternas diameter ca 22 cm
Smärre krackelyrer, skålens kant med smärre glasyrdefekt
729956
2020-01-29