Örhängen 1 par 18 k guld diamanter och pärlor

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

ÖRHÄNGEN, 1 par, 18 k vitguld, 2 gammalslipade diamanter ca 0,35 ct/st samt 6 små åttkantslipade diamanter, 2 odlade saltvattenspärlor ca 7,5 mm, skruvsystem, stämplade Konrad Wahlström AB, Stockholm 1954, höjd 2,5 cm, total vikt ca 4,3 g

Kuntoraportti

Briljanter med kantnagg/skador, ytsprickor, säkerhetsöglor i oädel metall (går att ta bort)

729999

Päivämäärä:

2020-02-03