Henry B Goodwin 2 fotogravyrer

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HENRY B GOODWIN (1878-1931): 2 st, handtryckta fotogravyrer, "Prins Wilhelm, hertig av Södermanland" NK:s förlag, signerat i plåten Goodwin och daterat 1917, samt "Bragevägen, Stockholms vackraste gata", signerad och daterad 1917, ca 14x20 resp. 11x9,5 cm

730018

2020-02-01