Ljusstake
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKE (3), i täljsten, skål med lock i kolmårdsmarmor, samt glättesten i svart glas, 1800-tal, skålens höjd ca 10, ljusstakens diameter 11 samt glättestenens 7,5 cm
Ljusstaken med kantlagning, mindre nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
730054
2020-02-01