Ljusstake

Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake
Ljusstake

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKE (3), i täljsten, skål med lock i kolmårdsmarmor, samt glättesten i svart glas, 1800-tal, skålens höjd ca 10, ljusstakens diameter 11 samt glättestenens 7,5 cm

Ljusstaken med kantlagning, mindre nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

730054

2020-02-01