Etipiska föremål
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ETIOPISKA FÖREMÅL(12), 1900-tal, från Etiopien i form av spjutspetsar, kniv, machete, koptiskt handkors samt keramik, järn och mässing, mått mellan ca 5,5-54 cm
PROVENIENS: Diplomatgåva till svensk officiell FN-medarbetare
Slitage, rostangrepp
730066
2020-02-01