Lajos Kassák teckning

Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning
Lajos Kassák teckning

Klubbat för:

16 000 SEK

20 000 SEK

LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Geometrisk komposition, signerad Kassák, 1920-tal, blyvitt, tusch och akvarell på papper, motivmått ca. 26x16 cm

Proveniens: i gåva från professor Frederigo Sicuteri (Florens 1971)

730201

2020-02-04