Lars Löfgren silver bägare
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS LÖFGREN, bägare, silver, Hudiksvall, (verksam 1797-1853), något otydlig årsstämpel troligen 1818, konande form, utvikt mynning, trambolerad dekor, höjd 11,5 cm, vikt 79 gram.
Åldersrelaterat slitage, bucklor.
730291
2020-02-09