Lars Löfgren silver bägare

Lars Löfgren silver bägare
Lars Löfgren silver bägare
Lars Löfgren silver bägare
Lars Löfgren silver bägare
Lars Löfgren silver bägare
Lars Löfgren silver bägare

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LARS LÖFGREN, bägare, silver, Hudiksvall, (verksam 1797-1853), något otydlig årsstämpel troligen 1818, konande form, utvikt mynning, trambolerad dekor, höjd 11,5 cm, vikt 79 gram.

Åldersrelaterat slitage, bucklor.

730291

2020-02-09