Oidentifierad konstnär olja

Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja
Oidentifierad konstnär olja

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Porträtt av ung flicka med blommor i håret samt runt halsen ett korallhalsband, olja på uppfodrad duk, signatur otydlig, ca 36x31 cm, rikt skuren ram med rocailler

Krackelyrer, färgbortfall, uppfodrad, ram med skador, lös bit medföljer

730302

2020-02-02