Väderkvarn och skylt silver
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 800 SEK
VÄDERKVARN OCH SKYLT, silver, väderkvarnen stämplad Nederländerna 1921, skylten 1800-tal med driven och punsad dekor av blad och frukter samt relief av en man i 1500-talskläder, väderkvarnen höjd med vingar ca 15 cm, vikt 48 g, skylten ca 13x9 cm, vikt 35 g
skylten med skadade kanter och senare upphäng
730495
2020-02-09