Klubbat för:
500 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
LOCKASK, porslin, Kina, Ming, 1600-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 9,5 cm.
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, nagg, sprickbildning på lock.
730518
2020-02-12
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner