Konsollbord med marmorskiva m. spegel
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KONSOLLBORD, m. spegel, 1850-tal, marmorskiva, förgylld och bronserad dekor med pastellage i form av bl.a. akantusblad samt rocaille, spegelns mått ca 160x73, konsollbordets höjd ca 79, 83x37 cm
Omfattande slitage kring pastelage, enstaka lösa delar, nött förgyllning
730525
2020-02-02