Yngve Ekström Lamino fåtöljer

Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer
Yngve Ekström Lamino fåtöljer

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, 1-par "Lamino" fåtöljer, formböjd bok, klädsel i svart skinn, formgiven 1956, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, rygghöjd ca 102

Smärre slitage, smärre slitage på lädret, smärre slitage på stommen, ena med lagning i canvas undertill

730534

2020-02-04