Edition Amour Ole Lynggaard Sofia ring 18K
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OLE LYNGGAARD, Sofia, ring, 18K, rödguld, rekangulär fasettslipad smaragd, briljantpaverat stjärnformat hänge 0.08 ct, signerad och stämpelmärkt skena, stl ca 16 jmfr 50+, vikt ca 17.2 g
Vid tiden när modell Sofia var i produktion kunde kund får egen sten fattad i modellen
Smaragd med invändiga bristningar. Kant med repor efter paverat hänge.
730571
2020-02-09