Orientmatta kaukas
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORIENTMATTA, kaukasisk, antik, ca 351x176 cm,
Proveniens: Tidigare tillhört konstnären Yngve Berg (1887-1963.), intendent vid Thielska galleriet mellan åren 1949-1960
Korroderad, delvis kraftigt slitage, reducerade kortsidor, lagning, hål
730688
2020-02-05