Orientmatta kaukas

Orientmatta kaukas
Orientmatta kaukas
Orientmatta kaukas
Orientmatta kaukas

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ORIENTMATTA, kaukasisk, antik, ca 351x176 cm,

Proveniens: Tidigare tillhört konstnären Yngve Berg (1887-1963.), intendent vid Thielska galleriet mellan åren 1949-1960

Korroderad, delvis kraftigt slitage, reducerade kortsidor, lagning, hål

730688

2020-02-05