Ernst Georg Hildebrand

Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand

Klubbat för:

44 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ERNST GEORG HILDEBRAND (1906-1991), ryttare på vit häst, signerad, olja på duk, ca 157 x 176 cm

Proveniens: Big Bengt Museum, High Chapparal, Helsingborgs Auktionsverk, 19-10-2018, nr 410

Skador: Mindre ytslitage, i högra kanten små nubbhål

730705

2020-01-29