Joan Miró litografi 1956

Joan Miró litografi 1956
Joan Miró litografi 1956

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): "Femme au Miroir", signerad i trycket, färglitografi,1956, bildyta ca 37x54 cm

LITTERATUR: Cramer 36, Mourlot 174
publicerad i DLM 10 ans edition (Derriere Le Mirroir)

Mittveck

730706

2020-01-30