Joan Miró litografi 1956
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRO (1893-1983): "Femme au Miroir", signerad i trycket, färglitografi,1956, bildyta ca 37x54 cm
LITTERATUR: Cramer 36, Mourlot 174
publicerad i DLM 10 ans edition (Derriere Le Mirroir)
Mittveck
730706
2020-01-30