Ernst Georg Hildebrand
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERNST GEORG HILDEBRAND (1906-1991), ryttare på vit häst, osignerad, olja på duk, ca 137 x 181 cm
Proveniens: Big Bengt Museum, High Chapparal, Helsingborgs Auktionsverk, 19-10-2018, nr 726
Skador: Smärre ytslitage, ospänd duk
730709
2020-02-02