Ernst Georg Hildebrand

Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand
Ernst Georg Hildebrand

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ERNST GEORG HILDEBRAND (1906-1991), ryttare på vit häst, osignerad, olja på duk, ca 137 x 181 cm

Proveniens: Big Bengt Museum, High Chapparal, Helsingborgs Auktionsverk, 19-10-2018, nr 726

Skador: Smärre ytslitage, ospänd duk

730709

2020-02-02