Rörstrand Turkiskt blått
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, 15 dlr., flintgods, modell Turkiskt Blått, bestående av: terrin, 9 mattallrikar, 6 djupa tallrikar
Mindre nagg. Missfärgningar, krackeleringa, delvis nagg på fotringar, 2 karotter utan lock i olika storlekar medföljer (varav en lagad)
730740
2020-01-30