Wilhelm Kåge "Relief"
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 23 delar, flintgods, "Relief", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, modellen formgiven till Göteborgsutställningen och producerad 1923-1930, bestående av 9 mattallrikar, 3 förrättstallrikar, 9 djupa tallrikar, 3 förrättsskålar, 1 uppläggningsfat
Bruksslitage, mindre nagg förekommer
730748
2020-01-30