Bordspendylfodral
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYLFODRAL, empire, träskuret fodral, förgyllt med polerat guld och slagmetall samt mörkpatinerat, i form av örn bärande urhus, medföljer löst urverk, emaljerad urtavla med arabiska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 45 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ställvisa torrsprickor och förgyllningsskador, urverket och urtavla med skador, glas saknas
730858
2020-01-30